<–2015–>

Tarihli Sanat, 2015 yılında Sanat Tarihi biliminin Türkiye’de bilinirliğini arttırmak amacıyla Sanat Tarihi’nin ilgili olduğu ana başlıklar altında araştırma yazıları, makaleler ve haberler yayınlamak amacıyla kurulmuş bir sanat tarihi sitesidir. Site yazar kadrosu Üniversitelerin ilgili bölüm mezunları veya öğrencilerinden oluşmaktadır.

Tarihli Sanat web sitesinde oluşturduğumuz içerikler, kendi coğrafyamız da dahil olmak üzere farklı kültürlere ait sanat anlayışını ve gelişimini açıklayan makaleler, Türkiye’den ve dünyadan güncel haberler, çeviriler ve ülkemizdeki kültür varlıklarını ele alan makalelerden oluşmaktadır. Tarihli Sanat, Sanat Tarihi biliminin konu edindiği her alanda içerik hazırlamaktadır.

Amaçlarımız

  • Konuyla ilgili veya ilgisiz ulaşabildiğimiz kadar insana Sanat Tarihi bilimi hakkında bilgi vererek farkındalık yaratmak, sanatı sevdirmek,
  • Kültürel Miras’ın korunmasının ve gelecek nesillere aktarılmasının önemini vurgulamak, tahrip edilen eserler hakkında bilgi vermek, ulaşabildiğimiz kadar insana bu konu hakkında duyarlılık ve sempati kazandırmak,
  • Sanat eseri ve sanat düşüncesinin anlamlandırılmasında konuyla yakından veya uzaktan ilgili herkese yol göstermek,
  • Sanat Tarihi’nin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de hak ettiği değeri görmesini sağlamak, Sanat Tarihi bölümünden mezun olanların ve bu bölümü okuyan, sonrasında bu işi yapmak isteyen öğrencilerin istihdam edilmesine katkıda bulunmak,
  • Sanat Tarihi konuları ile ilgili bir arşiv oluşturarak isteyen herkesin aradığı bilgiye ulaşmasını sağlamak,
  • Türkiye’den ve Dünyadan Kültür & Sanat haberlerini okuyucularımıza ulaştırmak,
  • Sanat Tarihi biliminin internet ortamındaki açığını kapatmaktır.

<–       /- >

<–2019–>

Tarihli Sanat 2 Kasım 2019 tarihinde tasarımını ve içeriklerini yenileyerek bir sanat tarihi sitesinden Sanat ve Sosyal Bilimler Platformu‘na evrilmiştir. Aylık 180.000 tekil kullanıcıya ulaşan kitlesini forum ve üyelik sistemi ile ilgili olduğu alanlarda tartışmalar yaratmayı ve bu alanda kullanıcılarının da bilgilerini paylaşabileceği bir ortama ev sahipliği yapmayı hedeflemiştir. Ayrıca 2020 yılı ilk çeyreğinde Türkiye’den ve Dünya’dan güncel Kültür & Sanat haberlerini günlük olarak kullanıcılarına ulaştırmak için çalışmalarına başlamıştır.

<–     /->

İçerik Kullanım Şartları

Sitemiz’in en önemli amacı Sanat Tarihi’nin bilinirliğini arttırmak ve farkındalık yaratmak olması sebebiyle Tarihli Sanat, barındırdığı içeriklerin farklı mecralarda link yolu ile referans gösterilerek kullanılmasına ve yayınlanmasına izin verir. Sitemizdeki tüm içerikler Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA) tarafından hukuki ve yazılımsal olarak güvenlik altındadır. İçeriklerimiz referans gösterilmeden yayınlandığı takdirde hem ilgili yazarımız hem de sitemiz adına hukuki süreç işleyecektir.

Kaynaklar

Sitemizde bulunan tüm içeriklerin en alt kısmında belirtilen kaynaklar, verilen kaynaktan yararlanıldığı veya haberden çeviri yapıldığını göstermektedir.

Sitemizdeki hiçbir içerik herhangi bir kaynaktan kopyalanarak yayınlanmamıştır. Tüm içerikler yazarlarımızın eğitim sürecinde edindikleri bilgi, kişisel yorum ve düşüncelerini aktardığı içeriklerdir. Tüm içerikler yayınlanmadan önce internet ortamında özgünlük, bilgi doğruluğu ve yazım testlerinden geçmesine rağmen içeriklerden ilgili içeriğin yazarı sorumludur. tarihlisanat.com yer sağlayıcı konumundadır.

>>İletişim

>>Yazarlarımız