Kültür & Sanat

Uygarlığın Ayak İzleri Krallar ve Tanrılar Çıktı!

Uygarlığın Ayak İzleri serisinin ikinci kitabı çıktı. Celil Sadık’ın çok sevilen Uygarlığın Ayak İzleri Rönesans’tan Barok Döneme Sanat Dehaları kitabından sonra serinin ikincisi Krallar  ve Tanrılar 18.12.2020 tarihinde stoklara girecek ancak çeşitli sitelerde şimdiden ön siparişe açılmış durumda.

Kitap365 Ön Siparis

Kidega Ön Sipariş

Tanıtım

Krallar ve Tanrılar

” Dünyada sayısız medeniyet önce tüm ihtişamıyla varlık buldu, sonra da yok oldu. Hepsi tarih yazdı, fetihleri ve zaferleriyle övündüler. Ne var ki edindikleri tüm başarımlar birer birer o günkü anlamını yitirdi, takvimden eksilen her yaprak unutuluşun buruk anısına dönüştü… Tabii zamanı dize getirip insanoğlunu gizemleri, mitleri ya da anıtsal yapılarıyla hâlâ büyüleyenler dışında!

Celil Sadık, Uygarlığın Ayak İzleri serisinin ikinci kitabında, kum saatinin akışını dondurarak tarihi birkaç bin yıl geriye sarıyor; sanat dallarının konu etmekten asla vazgeçmediği, mitler ve masallardan yapılma bir labirenti adımlıyor. İlk kitabından aşina olduğumuz romansı diliyle Mısır’ın altın kumları arasına gizlenen ölümsüz krallardan, Antik Yunan tanrılarının şaşırtıcı öykülerinden ve asırlardır ayakta duran bir kilisenin gizeminden söz ederken uygarlık tarihinin en görkemli yapıtlarını da gözler önüne seriyor.
POLİSİYE KURGUNUN MATEMATİĞİYLE
ANTİKÇAĞIN GİZEMLERİNİ BULUŞTURAN
BU YENİ MACERAYA HOŞ GELDİNİZ!

Kitap365 Ön Siparis 

Kidega Ön Sipariş

Ne düşünüyorsunuz?

Heyecanlanmış
0
Mutlu
1
Aşık
0
İlginç
0
Komik
0
Tarihli Sanat Editoryal Servisi - İletişim : [email protected]

Yorumlar kapalı.

İlgili içerikler